„Legenda kaže da su moj grad oslobodili divovi od sila mraka i nepravde. Opet se smračilo”, zaključuje se u Instagram objavi Zbora Šida.
Na skup u subotu pozvali su zborove, studente, srednjoškolce, poljoprivrednike, bajkere i sve ostale građane.
„Šid će ove godine Dan oslobođenja proslaviti na ulici, i pozivamo vas sve da nam se pridružite”, navodi se.
Studenti iz Sremske Mitrovice objavili su da će na skup u Šidu ići peške, a okupljanje je najavljen za 6.30 časova kod tržnog centra Stop Shop. Ruta kojom će se kolona kretati je Laćarak – Martinci – Kuzmin – Kukujevci – Bačinci – Gibarac – Šid.
Oni su pozvali građane da im se jave ukoliko mogu da prevoze studente tog jutra do Sremske Mitrovice ili ukoliko dolaze na protest u Šid i mogu da prevezu pešake nazad nakon skupa.
Okupljanje u Šidu počinje u 17 časova 6. decembra u centru grada.
D.S.


