Aca Lukas, roboti i pozitivne emocije: Plan skupa SNS-a 27. juna u Beogradu

Skup Srpske napredne stranke, „Srbija, jedna porodica“, održava se u Beogradu 27. juna. Predsednik države najavio je raznolik program koji obuhvata robotsko kolo, sadržaje za decu i starije, koncerte i najave planova za budućnost Srbije. „Ja mislim da je najvažnije da ljudi dođu da pokažu svoju ljubav prema Srbiji i da pokažu da ne morate da mrzite nekoga da biste ga pobeđivali“, poručio je predsednik Vučić.

Aleksandar Vučić

Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, na svom Instagram nalogu obratio se građanima i rekao da bi 27. juna voleo da čuje njih.

„Tog dana neće biti reči samo o politici, već i o ljudima, porodici, zajedništvu. Rekao bih i da će biti mnogo drugih aktivnosti. Od programa za decu, starije, sportskih terena na kojima ćete moći da uživate, do toga da ćemo da vam prikažemo robote i mnogo važnih stvari za budućnost naše zemlje“, rekao je Vučić.

U još jednom snimku, predsednik Srbije rekao je da robot na skupu slušati i igrati uz taktove najboljih srpskih harmonikaša.

Onima koji dolaze na skup, Vučić je poručio da pokažu pozitivnu energiju i ljubav prema Srbiji.

„Ja mislim da je najvažnije da ljudi dođu da pokažu svoju ljubav prema Srbiji i da pokažu da ne morate da mrzite nekoga da biste ga pobeđivali. Da pokažu da pozitivne emocije mogu da pobede negativne“, rekao je.

Predsednica Narodne skupštine, Ana Brnabić, saopštila je da će u subotu, 27. juna, na skupu u Beogradu, građanke i građani dobiti listić, to jest papir na kojem će moći da zaokruže po pet od 15 tema i na taj način ih opredele kao najvažnije koje žele od države.

Prema izjavama funkcionera, među temama će biti očuvanje mira i stabilnosti, očuvanje Kosova i Metohije, bolje usluge u zdravstvu, poboljšanje obrazovanja, veće penzije, niže cene lekova, energetska sigurnost i veća ulaganja u kulturu i ekologiju.

Na skupu će biti razvijena zastava dugačka 500 metara i teška tonu, potvrdio je Vučić za Informer.

Prema pisanju Informera, na mitingu će biti i muzičkog programa, a nastupaće Aca Lukas i Vesna Zmijanac, kao i „mnogi drugi“.

Doček šetača u Inđiji večeras

Pristalice Srpske napredne stranke danas su započele šetnju iz Novog Sada i Aranđelovca, kako bi prisustvovale skupu u Beogradu, 27. juna.

Večeras će pešaci iz Novog Sada noćiti u Inđiji, a u 20 časova biće organizovan svečani doček za njih na Trgu Slobode, potvrđeno je za portal IN Medija.

Prema pisanju Blica, grupa koja je krenula peške iz Aranđelovca proći će danas kroz Lazarevac. Nema informacija o tome gde će grupe šetača noćiti.

A.G.A.

Prethodni članak

Protestni skupovi građana ispred Skupštine grada Beograda, radnice Apoteka Beograd prošetale i do Predsedništva