„Ako ministarstvo sutra nema odgovor, idemo po odgovor ispred predsedništva“, navedeno je na Instagram profilu Roditelji JJ zmajeva.
Roditelji su u objavama na društvenim mrežama naveli da će se okupljati sve dok se „nadležni vrte u krug”, budući da su se u više navratala obraćali i pokrajinskim i republičkim institucijama, ali bez uspeha.
Podsećamo da je Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković nedavno izjavio da „nema potrebe za žurbom i da se sve dramatizuje“ i da će konkurs za direktora Jovine gimnazije biti u julu, kao i da mandat sadašnjem direktoru ističe u novembru ove godine.
Ministar je na sastanku sa roditeljima učenika Jovine gimnazije izjavio da, iako je on po zakonu nadležan da razreši direktora, ipak to ne može da uradi bez konsultovanja sa vrhom stranke.
Kriza u Jovinoj gimnaziji traje više od godinu dana, od kada su učenici započeli blokadu škole zbog izvinjenja direktora tadašnjem premijeru Milošu Vučeviću. Izvinjenje je upućeno zbog toga što je Vučevićev sin, navodno, bio nateran da izađe ispred škole na odavanje pošte žrtvama pada nadstrešnice.
Nastava gimnazijalaca se cele ove školske godine odvijala u tri različite škole u Novom Sadu, među kojima je i Mašinska ispred koje se održava večerašnji protest, navodno zato što kupola na zgradi Jovine nema upotrebnu dozvolu, iako je školi ranije naloženo da kupolu ukloni.
A.T.

