Jovo Bakić sa protesta radnica Apoteke Beograd: za nas je važno da imamo javne apoteke

Sindikat „Opstanak“ i zaposlene Apoteke Beograd organizovale su protest od 13 časova ispred Vlade Republike Srbije zbog devet i po neisplaćenih plata. Na protestu je bio i profesor Filozofskog fakulteta Jovo Bakić.

Protest radnica Apoteka Beograd ispred Vlade Republike Srbije

Na pitanje Mašine kako komentariše situaciju sa Apotekom Beograd, Bakić navodi da sve vodi u nepovrat ako se građani ne podignu, kako kaže, i ne podržimo radnice i radnike u njihovim pravednim zahtevima.

„Jer ovde je reč mnogo šira od onoga da su to samo plate. Naravno, za, za ljude koji primaju platu to je i najvažnije, ali za nas kao društvo je važno da imamo javne apoteke, da nije sve privatizovano, jer privatizacija će nesumnjivo dovesti do, aa, i nestašice lekova koje samo ova apotekarska ustanova Apoteka Beograd pravi, a s druge strane, aa, doći će i do skoka cena. I naposletku, bojim se da će umesto apoteka, ako ne uspemo da se izborimo za njih, niknuti kladionice i kockarnice.“

Jovo Bakić na protestu za Apoteke Beograd

Podsećamo, predsednik Skupštine Grada Beograda, Nikola Nikodijević, rekao je da je nedopustivo da radnice i radnici Apoteke Beograd rade bez plate, za Mašinu je ranije navela Sanja Sudimac, diplomirana farmaceutkinja i radnica Apoteke Beograd.

„Kada je prvi put to izjavio, grad nam je dugovao 2,5 plate – sad je to 9 plata. Godinu dana se ,pod hitno‘ rešava, rešeno nije. Epohalno otkriće spasavanja Apoteke Beograd, Grad vidi u koncesiji, tj. u privatizaciji“, podsetila je sagovornica Mašine.

I.P.

Prethodni članak

Kako da škola bude mesto učenja, a ne frustracije: Aleksandar Baucal o neophodnim reformama u obrazovanju

Rekordna zaplena marihuane: neočekivana akcija koja se iznenada pojavljuje i menja stvar

Sledeći članak